Festival Paseka

2. září 2023


Příjeďte se s námi poveselit na sedmý ročník přátelského Festivalu Paseka!

Facebooková událost

Program

Prago Union

Hip hop & rap / Praha

Prago Union by podle všech pravidel hudebního průmyslu vlastně vůbec neměli fungovat. Nemají hit, nemají ani pořádný skandál. Jsou dřevní, jsou zemití, páchnou člověčinou a fanoušky mají skalní. Mají je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma 2 ceny Anděl a kritika je uctívá...

Youtube

Na značky

introvert bigbít / Ostrava

Bandzone

OdZemě

world music / Velká Polom

Bandzone

D'mango

pop-folk /

„Anglické zkazky k táboráku“ – písně o silné náklonnosti k horám, od Beskyd až po Sierra Nevadu, o nesplnitelných přáních, ekologické katastrofě, úzkostech všedního dne a také o narození ratolesti. To všechno obaleno ve strouhance nadsázky a namočeno do věčného dipu lásky.

Spotify

Něco něco

elektro-folk / Praha

Něco něco je elektro-písničkářské duo z Prahy, které tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a zpěvák, kytarista a producent Tomáš Tkáč.

Spotify

Barbara Kanyzová

písničky / Ostrava

Barbara Kanyzová je ostravská zpěvačka, skladatelka a buskerka, kterou můžete znát ze streamů Tří Tygrů a kapely Dneska z divadla Mír.

Spotify

Zelené koule

alternativa / Brno

Zelené koule jsou angažovaná hudební skupina zaměřená především na problematiku ochrany životního prostředí. Pohybují se na hraně mezi važností a nadsázkou. Písně nepodléhají jednotnému hudebnímu žánru.

Bandzone

Druid State

psytrance / DNB / tekno

Projekt zaměřený na fúzi Psychedelic Trance, Techno a Dub. Lukáš se na Rave scéně pohybuje od roku 2001 kdy hrál své vinyl sety na Free Tekno parties a byl jedním ze zakládajících členů Protoss sound systému. V roce 2007 začal hrát na Psytrance akcích jako “DJ Genaro”, a do roku 2014 se soustředil na hraní a organizaci akcí na obou scénách. V roce 2014 si pořídil první Syntezátory, a téměř okamžitě začal hrát na akcích svůj Hardware Liveset jako “Genaro Live”, později pak i jako člen dua “Genetix Live”. Od roku 2020 tvoří vlastní muziku pod projektem “Druid State”, a soustředí se na tvorbu vlastního hudebního stylu “Dub Trance”.

Bandcamp

MLSTNŽVT

alternativa / Frenštát pod Radhoštěm

Divadlo Milana Šťastného

O Koblížkovi

Autorská maňásková verze klasické pohádky s aktivním zapojením dětí. Hrají: Petra Fialová, Milan Šťastný.

Vědnice

interaktivní výstava

Pro děti a zvídané návštěvníky bude na festivalu interaktivní zábavně naučná výstava.

stránky projektu

Kudy na festival?

Letošní ročník se letos poprvé koná v amfiteátru na Horečkách. Toto krásné místo se nachází na pomězí Trojanovic a Frenštátu pod Radhošťem.

🅿️ Chystáte se na Paseku autem? Máme pro vás tři tipy, kde zaparkovat:

1️⃣ parkoviště pod skokanským můstkem – prostorné parkoviště přímo pod amfiteátrem. Na festival se dostanete po schodech podél můstku. Tohle parkování doporučujeme.

2️⃣ parkoviště u hotelu Vlčina – pokud se chystáte s kočárkem, je tohle lepší volba. Z parkoviště vede stezka až k amfiteátru, je to cca 600 metrů chůze.

3️⃣ několik parkovacích míst je u hospůdky Na Žabárně – parkovat se zde dá kolem cesty. Směrem na Rekovice bude zákaz vjezdu, takže přímo k amfiteátru se nesnažte dojet a při parkování podél cesty prosím buďte ohleduplní. Od žabárny je amfiteátr asi 10 minut pěšky, zvládnete to i s kočárkem.

Praktické info

  • Vezměte na festival děti!
  • Na festivalu bude dostatek jídla pro vegetariány i masojedy, výborné pivo z Albrechtického pivovaru a další alko a nealko nápoje.
  • Zvažte, zda brát pejska. Na akci hraje hlasitá hudba, je zde spousta dětí. Pokud není zbytí a své psí mazlíčky nemáte po dobu festivalu kam udat, vemte je sebou, ale mějte je na vodítku a ideálně s náhubkem!
  • Pršet nebude, ale... Kdyby náhodou, vemte si pláštěnku. Festival se koná venku a hrát se bude, i kdyby trakaře padaly.
  • Vstupné je dobrovolné ale nějakou tu kačku si sebou vemte - na místě budeme čepovat vynikající pivo z Albrechtického pivovaru, bude zde něco k zakousnutí, jak pro masožravce, tak pro listokřupy...
  • Zůstaňte přes noc! Nejede vám večer vlak ani autobus? Chcete si dát pivo a jste autem? Můžete po festiválku přespat - vemte si stan nebo si to užijte krásně pod širákem...
  • Respektujte přírodu i lidi kolem sebe. Buďte prosím důslední a odpadky směřujte do popelnic a košů. Neodhazujte na louce nedopalky a buďte na sebe hodní! Provozní řád (pdf)

Sponzoři festivalu

Velice děkujeme všem našim podporovatelům a sponzorům: Technický dozor s.r.o., Arundo Trading, Traso, Tornio, Přírodní bydlení Gajda, imago.cz

Chcete se stát sponzorem festivalu? Dejte nám vědět!

Trojanovice
Frenštát
imago

Minulé ročníky

Festival Paseka vzniknul v roce 2017 na půdě trojanovické lesní školky na Bystrém, nyní je pořádán na podporu vzdělávacích aktivit spolku Žasnem. Charakter akce tvoří jednak skvělí lidé, kteří se kolem trojanovického alternativního vzdělávání pohybují, a pak také unikátní místo, na němž se festival do ročníku 2022 odehrával – malebná paseka na Bystrém obklopena stromy a říčkou. Z důvodu přesunu lesní školky z Bystrého do Karlovic bohuže přestalo být možné využívat původní zázemí, letos se proto akce přesouvá na Horečky do zdejšího krásného přírodního amfiteátru. Poděkování patří zejména obci Trojanovice, která festivalu nové prostory poskytla. Na dramaturgi festivalu ani na charakteru otevřené akce bez plotů se však nadále nic nemění.

Žasnem!

Festival pořádá Žasnem z. s. – spolek, který poskytuje dětem ve věku 3-15 let prostor ke svobodnému sebeřízenému vzdělávání, s respektem k přírodě a k sobě navzájem.

Žasnem zasnem.cz

Festivaly.eu